Skupina SynergyCon vstupuje do Passengery kvůli jejímu systému pro dopravce

Odkoupení třetinového podílu ve společnosti Passengera přinese skupině SynergyCon, resp. společnosti CertiCon, která je její součástí, možnost spolupráce na vývoji softwarových i hardwarových řešení pro hromadné a osobní dopravce.

Skupina SynergyCon vstupuje do Passengery kvůli jejímu systému pro dopravceSkupina SynergyCon, pod kterou spadá i IT společnost CertiCon, se stala majitelem třetinového podílu v mladé společnosti Passengera. Od investice se SynergyCon slibuje úzkou spolupráci na softwarových a hardwarových řešeních pro dopravce (autobusové, vlakové, letecké, lodní, autodopravce, taxi aj.).

Díky nové spolupráci budou společnosti Passengera a CertiCon schopny vyvíjet řešení pro koncepty chytrých měst a inteligentní dopravy. Dalšími podílníky ve společnosti Passengera jsou i firmy Victrix a Simac Technik ČR, která je součástí nizozemského nadnárodního holdingu Simac Techniek NV.

Passengera se sídlem v Praze byla založena v roce 2015. Firma vyvíjí a spravuje komunikační a business platformu pro dopravce i výrobce dopravních prostředků a vytváří hardwarová a softwarová řešení, díky kterým dopravci zprostředkovávají svým pasažérům zábavu a informace.

Firma, která spravuje například palubní systém ve vlakových soupravách Pendolino, nabízí řešení propojující se dopravce, inzerenty, poskytovatele obsahu a cestující. Pasažérům toto řešení umožňuje dostávat relevantní informace o trase, sledovat filmy či zpravodajství, poslouchat hudbu, hrát hry, vyhledávat v jízdních řádech nebo přistupovat na internet.

Zdroj: Certicon

Úvodní foto: CertiCon, Passengera

Komentáře