Skupina KKCG získala většinový podíl v AEC a Cleverlance

Skupina KKCG pokračuje v budování ICT holdingu. Nově získala za neveřejnou cenu 75% podíl ve společnosti Cleverlance Enterprise Solutions a 55% podíl v AEC. Investiční skupina tak posílí svou pozici v segmentu podnikových řešení s důrazem na dodávání aplikačního vývoje.

Skupina KKCG získala většinový podíl v AEC a CleverlanceInvestiční skupina KKCG oznámila, že uzavřela smlouvu se společností Cleverlance Group, na jejímž základě KKCG kupuje majoritní podíl v českých ICT společnostech Cleverlance Enterprise Solutions (CES) a AEC.

KKCG kupuje 75% podíl v CES a 55% podíl v AEC. Podle investiční skupiny tak v České republice vznikne dodavatel ICT služeb s konsolidovaným obratem převyšujícím 5 miliard Kč a více jak 1 800 zaměstnanci.

Transakce podléhá schválení Úřadu pro hospodářskou soutěž. Skupina KKCG uvedla, že do doby, než bude schválena, budou Cleverlance Enterprise Solutions a AEC jednat samostatně. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Cleverlance Group podle investiční skupiny zůstane minoritním partnerem ve společném podniku a její management se bude dále podílet na vedení CES a AEC. Vedením aktivit nově vznikajícího ICT holdingu KKCG bude pověřen Milan Sameš.

KKCG chce vybudovat ICT holding

Zakoupením většinových podílů v AEC a Cleverlance Enterprise Solutions pokračuje skupina KKCG ve své dlouhodobé strategii, jejímž cílem je vybudovat ICT holding,“ okomentoval transakci investiční ředitel KKCG Michal Tománek.

Rozšířením o Cleverlance Enterprise Solutions a AEC skupina KKCG dále posílí přístup do tzv. enterprise segmentu se zaměřením na dodávku aplikačního vývoje a ICT bezpečnosti,“ uvedl Jiří Bíba, výkonný ředitel a člen představenstva Cleverlance Group.

Michal Tománek rovněž připomněl, že od konce roku 2017 patří do skupiny majoritní část poskytovatele ICT služeb Autocont. Součástí portfolia jsou i datová centra společnosti DataSpring a SafeDX či společnost Conectart.

Skupina chce podle investičního ředitele zajistit firmám přístup na zahraniční trhy a podporu pro dynamičtější rozvoj vlastních softwarových řešení a služeb.

Zdroj: KKCG
Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře