Skupina hackerů cílí na pokladní systémy po vzoru útoku na americký Target

Skupina označená jako Black Atlas využívá nejrůznější metody k průniku do sítí malých a středních firem a infikování pokladních systému malwarem, který umí ukrást údaje o platebních kartách.

Skupina hackerů cílí na pokladní systémy po vzoru útoku na americký TargetSpolečnost Trend Micro varuje před skupinou útočníků, kteří se pokoušejí proniknout do sítí malých a středních podniků po celém světě a infikovat jejich pokladní systémy malwarem. Skupina k tomu používá sofistikované metody, mimo jiné nástroje původně určené k penetračním testům.

Skupina označená jako Black Atlas začala být aktivní na počátku letošního podzimu. Jejím cílem je odhalit slabinu v síti, proniknout dovnitř a následně se propracovat až k pokladnám, do kterých pak vloží program, který umí z operační paměti poklady vyčíst údaje o platebních kartách.

Skupina používá malware s názvem Alina, NewPOSThings nebo BlackPOS, který byl použit v nechvalně známém útoku na americký řetězec Target, při kterém unikla data o 40 milionech platebních karet. Řetězec následně poškozeným klientům platil kompenzace.

Útočníci již úspěšně infikovali systém nejmenované zdravotnické organizace v USA, což umožnilo analytikům společnosti Trend Micro provést hlubší analýzu. K dalším úspěšným útokům došlo ve Spojeném království, Austrálii, Indii, Německu nebo na Taiwanu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře