Skupina Etnetera se loňském roce rozrostla na devět firem a dosáhla obratu 452 milionů Kč

Expanze a investice přinesly skupině obrat, který se pomalu blíží k půlmiliardové hranici. V blízké budoucnosti se chce Etnetera zaměřit na využití virtuální reality a internetu věcí v byznysu.

Skupina Etnetera se loňském roce rozrostla na devět firem a dosáhla obratu 452 milionů KčSkupina Etnetera Group oznámila, že v uplynulém fiskálním roce dosáhla obratu 452,1 milionu korun. Celkový provozní zisk všech firem v rámci skupiny pak činil 48,1 milionu korun.

Bezmála polovinu obratu, konkrétně 204,2 milionu korun, obsarala největší firma Etnetera a.s., která dosáhla provozního zisku 28 milionů. Nejvyšího růstu pak dosáhla agentura Etnetera Motion.

Loňský rok byl pro celou skupinu ve znamení investic, a to nejen co se týče akvizic, ale i v rámci jednotlivých firem. Budeme i nadále investovat do virtuální reality a IoT a jejich byznysového využití ,“ uvedl člen představenstva skupiny Václav Bittner.

V roce 2017 se Etnetera Group rozrostla ze šesti na současných devět firem, když vstoupila jako investor do firem Battswap a VRgineers a kromě toho založila také firmu Future Productions.

Zdroj: Etnetera Group

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře