Skupina Etnetera Group hlásí 15% růst obratu za rok 2015 a má chuť nakupovat

Skupina v uplynulém fiskálním roce dosáhla celkového obratu ve výši 315,6 milionu korun a provozního zisku přesahujícího 40 milionů. Etnetera Group zároveň hovoří o možnosti akvizic.

Skupina Etnetera Group hlásí 15% růst obratu za rok 2015 a má chuť nakupovatSkupina Etnetera Group oznámila, že v uplynulém fiskálním roce dosáhla 15% růstu obratu, který se vyšplhal na 315,6 milionu korun. Provozní zisk skupiny překročil hranici 40 milionů. Výraznými změnami v uplynulém roce byly akvizice agentury Motion Media v říjnu 2016 a odchod vývojářské firmy Letsgood na jaře 2016.

Etnetera Group je skupina šesti technologických a kreativních firem, které sdílí firemní kulturu a styl podnikání. Klientům posktytuje služby od mobilního a webového vývoje přes digitální komunikační a brandové strategie po pokročilou datovou analytiku.

V roce 2015 se nejvíce dařilo „staré“ firmě Etnetera, která se na obratu skupiny podílí téměř ze 60 %. Obratově rostla také analytická společnosti Etnetera Activate, mediální agentura Fragile media i kreativní agentura Etnetera Motion. Skupina zároveň oznámila, že v současnosti zvažuje možnosti dalšího rozšiřování prostřednictvím akvizic

Stále se rozhlížíme po trhu a hledáme nejlepší variantu, jak akvizičně posílit naši podnikatelskou skupinu. Zajímavé jsou zejména technologické firmy, mobilní i serverové programování a datová analytika,” uvedl člen představenstva Václav Bittner.

Graf - Rozdělení obratu skupiny Etnetera Group

Etnerera Group - výsledky

Zdroj: Etnetera Group

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře