Skupina China Oceanwide dokončila akvizici IDG a IDC

Globální vydavatelství a analytická společnost zaměřené na svět informačních a komunikačních mají nového většinového vlastníka v podobě čínské skupiny China Oceanwide.

Skupina China Oceanwide dokončila akvizici IDG a IDCSkupina China Oceanwide Holdings Group se stala oficiálním majitelem většinových podílů v globálním vydavatelství IDG a analytické společnosti IDC. Čínský holding to oznámil během středeční konference v Pekingu. Detaily dohody nebyly zveřejněny.

IDG má pobočky v 97 zemích světa a je vydavatelem řady titulů zaměřených na svět informačních a komunikačních technologií. Součástí této sítě je i akciová společnost IDG Czech Republic, vydavatel ChannelWorldu a jeho sesterských časopisů.

Historie IDG (celým názvem International Data Group) sahá do roku 1964. Zakladatel společnosti Patrick McGovern ji vedl až do své smrti na jaře 2014 , kdy vedení převzalo představenstvo. Poslední rok hledala společnost vhodného kupce.

Skupina China Oceanwide byla založena roku 1985 a její aktivity zahrnují řadu odvětví, od finančních služeb a realit až po média, technologie a investice. Skupina drží podíl například v Lenovo Holdings, mateřské společnosti výrobce Lenovo.

Jako nový majitel IDG a IDC se chce skupina zaměřit na růst obou společností. V nejbližší době nejsou plánovány žádné personální změny. IDG bude i nadále sídlit v americkém Bostonu a povede ji její současné vedení.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG

Komentáře