Skupina AB Group opět rostla díky cloudu a gamingu

Výsledky distribuční skupiny AB Group opět hovoří o silném růstu v oblastech cloudových řešení a herních produktů. Společnost AT Computers na českém a slovenském trhu v prvním kvartálu rostla napříč všemi segmenty.

Skupina AB Group opět rostla díky cloudu a gaminguPolská distribuční skupina AB Group, jejíž součástí je také český a slovenský distributor AT Computers, vstoupila do nového roku s obratem ve výši 505 milionů dolarů za první kvartál. Zisk po zdanění pak dosáhl částky 2,8 milionu dolarů.

Hlavní zdroje růstu zůstaly stejné jako v loňském roce – cloud a gaming. Příjmy AB Group z herních produktů vyrostly na domácím polském trhu meziročně o více než 100 % a v ČR a SR se dohromady zvedly o 62 %.

V cloudu pak skupina dosáhla solidního růstu, především díky své spolupráci s Microsoftem. AB Group dále uvádí, že je jedničkou v Polsku a osmičkou v rámci celého evropského distribučního trhu, což jí dodává silný základ pro budoucí růst.

AB Group posiluje svou dominanční pozici v České republice a na Slovensku. Všechny oblasti naše byznysu pokračovaly během posledního kvartálu v růstu,“ dodal CFO distribuční skupiny Grzegorz Ochędzan.

Zdroj: ChannelEMEA

Úvodní foto: © maxoido - Fotolia.com

Komentáře