Síť Sigfox pro IoT v ČR pokrývá 95 % obyvatel

Síť Sigfox pro Internet věcí českého operátora SimpleCell už pokrývá 95 % populace a 92 % území České republiky.

Síť Sigfox pro IoT v ČR pokrývá 95 % obyvatel
Do konce roku chce operátor datové sítě pro internet věcí, společnost SimpleCell dokrýt území ČR kompletně. Na Slovensku v současnosti pokrývá svou „pomalou“ sítí 87% obyvatel.

V současné chvíli pokrývá síť 95 % české populace a 92 % území státu. Vybudováním dalších padesáti základnových stanic chce do konce roku 2017 pokrýt i nejmenší města a obce České republiky.

Společně s Českou republikou probíhá od prosince roku 2016 budování sítě i na Slovensku. SimpleCell Slovakia hlásí více než tři čtvrtiny pokrytého území Slovenska.

„V průběhu půl roku se nám podařilo dosáhnout úrovně pokrytí, díky které jsou možné aplikace konkrétních řešení. V podstatě kompletního pokrytí Slovenska bude dosaženo v prosinci tohoto roku,“uvedl v oznámení Martin Komínek, COO SimpleCell Slovakia.

Ve dnech 25. a 26. září se v Praze bude konat největší celosvětová akce věnovaná této technologii: Sigfox World IoT Expo. Do Prahy se sjede 35 národních operátorů sítě Sigfox, 125 vystavovatelů hardwaru a koncových řešení a na 400 partnerů.

Hlavní linii konference bude mít na starosti 25 řečníků ze společností jako Airbus, Telefonica, T-Mobile, Bosch a další.   

Zdroj: SimpleCell
Galerie

Úvodní foto: © bakhtiarzein - Fotolia.com

Komentáře