Síť se stala strategickým partnerem SUSE ve střední a východní Evropě

Jako Solutions Partner, který se bude soustředit na celé portfolio SUSE, se ze společnosti Síť stává nejvýznamnější partner v našem regionu.

Síť se stala strategickým partnerem SUSE ve střední a východní EvropěSpolečnost SUSE povýšila svého partnera, firmu Síť, na nejvyšší možnou úroveň SUSE Solution Partner. Společnost Síť spolupracuje se SUSE od roku 2010, mají společné zákazníky v například v automobilovém průmyslu, a stává se z ní tak nejvýznamnější partner na českém a slovenském trhu.

V regionu EMEA East – není nikdo typu Sítě, kdo by dokázal obsáhnout takou šířku služeb,“ uvedl Miroslav Kořen, regionální manažer SUSE pro ČR a Slovensko s tím, že Síť je nejen prvním Solution Partnerem v regionu, ale i teprve šestnáctým na světě.

Ostatní partneři se převážně specializují na konkrétní část portfolia SUSE. To už ale dávno není jen o Linuxu, ale soustředí se hodně na nové technologie pro softwarově definovaná datová centra (SDN, SDD, infrastruktura jako služba v rámci OpenStacku a platforma pro provoz kontejnerů – CaaS).

Nejvyšší úroveň partnerů SUSE získává konkurenční výhodu v podobě „úzké spolupráce na obchodních příležitostech, účasti na kampaních SUSE a dalších aktivitách, které jej pomohou zviditelnit na trhu“.

Síť byla založena v roce 1993, sídlí v Ostravě a 20 % svého byznysu má již v zahraničí včetně Jižní Ameriky. Od ostatních konkurentů se historicky snaží odlišovat i tím, že si vybírá „niche“ technologie s velkým potenciálem dalšího rozvoje.

Radek Soušek, jednatel společnosti, dodal, že Síť je současně jedním z největších partnerů IBM pro AIX a soustředí se na integrace a migrace SAP, na který má SUSE těsnou vazbu. SAP Hana totiž běží na SUSE Linux Enterprise Serveru a právě na tuto nejnovější verzi ERP chce SAP přemigrovat do roku 2025 většinu svých zákazníků. Potenciál růstu je tak jasný.

Miroslav Kořen - SUSE, Radek Soušek - Síť

Zdroj: SUSE, ChannelWorld
Úvodní foto: Channelworld

Komentáře