SimpleCell Networks spouští na Slovensku síť Sigfox pro internet věcí

Vybudování sítě stanic a spuštění ostrého provozu bylo realizováno za půl roku. Po ukončení pilotního provozu se chce operátor pustit do budování ekosystému parterů a integrátorů a vyhlašování soutěží na konkrétní řešení.

SimpleCell Networks spouští na Slovensku síť Sigfox pro internet věcíPrvní a zatím jediný celonárodní operátor sítě pro internet věcí ohlásil komerční start sítě Sigfox na Slovensku. Vybudování sítě proběhlo v rekordním čase, neboť od začátku celoplošné výstavby po jejím komerční start uběhlo pouze šest měsíců.

Síť Sigfox provozuje na Slovensku společnost SimpleCell Networks Czech, která má zkušenosti s budování sítě se stejnou technologií v České republice, kde Sifgox v současnosti pokrývá více než 90 % území a 85 % populace .

Doba pilotního provozu je úspěšně za námi a jsem si jistý, že příští rok bude pro Sigfox na Slovensku rokem realizace projektů s cílem zvýšit kvalitu života občanů, jakož i hospodaření měst a firem,“ uvedl Martin Komínek, provozní ředitel SimpleCell Networks Czech.

SimpleCell očekává, že rok 2018 bude na Slovensku poměrně rušný. Operátor avizuje, že dojde například k realizaci projektů inteligentních parkovacích systémů, monitoringu a analýzy kvality ovzduší či projektů zaměřené na péči o seniory.

Nový ekosystém a soutěže pro průkopníky

Cílem operátora bude také vybudovat slovenský ekosystém výrobců a integrátorů řešení pro internet věcí (IoT). SimpleCell mimo jiného zahajuje spolupráci s fakultami Technické univerzity v Košicích a chce aktivně podporovat studenty a poskytovat jim odborný mentoring v oblasti internetu věcí.

SimpleCell spustil také koncept veřejných setkání Meetup, která jsou zaměřená na zvýšení povědomí o internetu věcí. Operátor rovněž vyhlásil soutěž Sigfox IoT Challenge, která má za cíl motivovat vývojáře, studenty či investory ke vstupu do světa IoT.

První výzva byla vyhlášena na vytvoření zařízení pro dálkový odečet stavu elektroměrů, druhá je pak zaměřena na vývoj seismického snímače pro bezpečnostní řešení na soukromých pozemcích.

Vítězné týmy nebo jednotlivci se mohou těšit na dlouhodobý technický a obchodní mentoring a možnost se svým řešením expandovat na globální trh.

Zdroj: SimpleCell Networks
Úvodní foto: © bakhtiarzein - Fotolia.com

Komentáře