SimpleCell Networks chce do konce roku pokrýt 95 % republiky sítí pro internet věcí

Společnost buduje síť Sigfox ve spolupráci s mobilním operátorem T-Mobile. Sigfox nabízí řadu možností, například monitorování polohy předmětů, zvířat a lidí, využívání aplikací pro chytrá města, zabezpečení, logistiku nebo nejrůznější měření.

SimpleCell Networks chce do konce roku pokrýt 95 % republiky sítí pro internet věcíSpolečnost SimpleCell Networks začala ve spolupráci s operátorem T-Mobile budovat celorepublikovou veřejnou komunikační síť Sigfox pro internet věcí (IoT). Síť, která má překonat cenové a technické bariéry dosud zpomalující rozvoj internetu věcí, již funguje ve 13 zemích světa.

Pomocí sítě Sigfox mohou být věci, senzory a zařízení nezávislé na elektřině, vydržet na bateriích až patnáct let a komunikovat s vysokou spolehlivostí i bezpečností. Cena modemů i komunikace v řádech desítek korun usnadňuje masové nasazení miliónů zařízení v České republice.

Jednoduché programátorské rozhraní umožňuje nad daty postavit aplikace, či je integrovat do podnikových systémů v řádu hodin či dnů, uvádí virtuální operátor. Ve spolupráci s T-Mobile je síť budována rychlostí 40 základnových stanic měsíčně. Během tří měsíců tak má být pokryta většina území a do konce roku až 95 % území České republiky.

Typickými oblastmi stovek aplikací sítě Sigfox v Evropě jsou odečty vody, elektřiny, plynu, parkovací senzory, Industry 4.0, SmartCity, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků na záplavových tocích apod.

SimpleCell se hlásí k tomu, že buduje nejpomalejší síť v republice o rychlosti 100 bitů/sekundu, což však pro potřeby internetu věcí bohatě postačí. Monitorovací zařízení jsou kapesních rozměrů a jejich je baterie mají udržet v chodu po celá léta.

SimpleCell zároveň oznámilo, že kromě budování sítě připravuje inkurábor IoT LaunchPad pro jednotlivce, studenty i týmy, specializovaný obchod i možnost školení pro vývojáře, výrobce HW a integrátory.

Více se můžete dozvědět ve FAQ, které najdete na webu společnosti.

Zdroj: SimpleCell Networks
Úvodní foto: SimpleCell Networks

Komentáře