Sílící AMD v datacentrech se podepisuje na výsledcích Intelu

Ačkoliv byznys společnosti Intel v oblasti datových center výrazně roste, nenaplnil očekávání investorů. Naopak se dařilo v PC byznysu díky silnému trhu počítačů.

Sílící AMD v datacentrech se podepisuje na výsledcích InteluObchodní výsledky společnosti Intel za druhé čtvrtletí, které skončilo 30. 6. 2018, ukazují 26,9% nárůst tržeb v oblasti datových center na 5,55 miliardy dolarů. Analytici podle informací FactSet očekávali 5,63 miliardy dolarů.

Proti tomu AMD, které posiluje díky svým novým procesorům Epyc pro servery, překonává odhady kvartálních výnosů i zisku.

Výnosy divize dodávající komponenty pro PC rostly o 6,3 % na 8,73 miliardy dolarů, což naopak překonalo očekávání analytiků. Podle Gartneru dopomohl Intelu silný trh PC, který rostl poprvé po šesti letech.

Čistý zisk společnost Intel po zdanění vzrostl na 5,01 miliardy dolarů z 2,81 miliardy ve stejném kvartálu loňského roku.

Od té doby, co výnosy z komponent pro PC dosáhly svého vrcholu v roce 2011, se Intel stále více soustředí na oblast datových center.

Intel očekává, že počítače s novou generací 10nm čipů by mohly dorazit na sklady prodejců během prázdnin. Uvedl to rozatimní CEO Bob Swan v telekonferečním hovoru s akcionáři.

Murthy Renduchintala, ředitel architektury čipů v Intelu, dodal, že 10nm procesory pro datová centra budou uvedeny „krátce po“ spotřebitelských čipech.

 

Úvodní foto: Foto: © Tomislav - Fotolia.com

Komentáře