Shoptet: Počet nově založených e-shopů se zdvojnásobil, suplují kamenné pobočky

Počet nově založených e-shopů se během minulého týdne více než zdvojnásobil; zájem o ně má hlavně gastro. Shoptet přitom odhaduje, že nově „digitalitované“ prodejny na internetu již zůstanou.

Shoptet: Počet nově založených e-shopů se zdvojnásobil, suplují kamenné pobočkySpolečnost Shoptet zaznamenala v uplynulém týdnu 270 nových internetových obchodů; běžný nárůst přitom podle firmy činí v průměru 130 e-shopů. Podle Shoptetu se nové obchody nejčastěji soustředí na prodej gastronomie či ochranných pomůcek.

Na naší platformě zároveň registrujeme i výrazně vyšší frekvenci ve využití bezplatných testovacích verzí, konkrétně až trojnásobnou oproti standardnímu stavu,“ upřesnil Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Rozvážka jídla zažívá boom

Mezi nově vznikajícími e-shopy dle společnosti převažují restaurace, kavárny, cukrárny a obchody s potravinami či zvířecími potřebami. „Intenzivně také pracujeme s Liftagem na možnosti tyto e-shopy propojit s rozvozem po Praze,“ uvedl Uďan.

Shoptet dodává, že způsob, jak své produkty rychle dostat k firmám a zákazníkům, hledají i firmy věnující se nanotechnologiím, výrobci dezinfekcí nebo ochranných pomůcek jako například brněnská společnost Respilon.

Firmy vnímají vlastní e-shop jako dostupnou možnost, jak pokračovat v podnikání navzdory nutnosti uzavřít kamennou pobočku. Získávají tak relativně levný distribuční kanál s nižšími náklady na provoz,“ vysvětlil Uďan.

Aktuální situace zrychlí rozvoj e-commerce

Nově „digitalitované“ prodejny, které si kvůli aktuální situaci zřídily e-shop, podle Shoptetu na internetu již zůstanou. Nárůst počtu e-shopů je dle Uďana dlouhodobý trend, současná situace jej ale urychlila.

Komfort zákazníků a příjemný uživatelský zážitek při nakupování je v dlouhodobém hledisku prioritou. Tento cíl, v kombinaci s nižšími náklady, proto budou podnikatelé sledovat i po překonání současného výjimečného stavu,“ uzavřel Uďan.

Zdroj: Shoptet
Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře