Shoptet a Zboží.cz spouštějí analytický portál Česká e-commerce

Nový portál bude poskytovat přehled ukazatelů české elektronické komerce v reálném čase a uvádět je do širších souvislostí. Podle Shoptetu se jedná o nejkvalitnější a nejucelenější zdroj informací o on-line trhu v České republice.

Shoptet a Zboží.cz spouštějí analytický portál Česká e-commerceSpolečnost Shoptet oznámila, že ve spolupráci se serverem Zboží.cz spouští nový portál Ceska-ecommerce.cz, který bude v reálném čase monitorovat počet on-line obchodníků, obraty, nejprodávanější zboží a jiné veličiny. Shoptet dodává, že jelikož na jeho platformě běží čtvrtina všech českých e-shopů, kvalitnější a ucelenější zdroj informací u nás nenajdeme.

V České republice je podle Shoptetu čtyřicet tisíc aktivních e-shopů a jejich počet stále roste, stejně jako jejich celkový celkový obrat, který má za rok 2017 dosáhnout 118 miliard korun. Nový portál nabídne tato a další data aktualizovaná v reálném čase a navíc bude zasazovat ekonomické ukzazatele do širších kontextů spotřebitelského chování.

Web tak sleduje i poptávku po jednotlivých kategoriích zboží, třeba že prodej altánů a zahradních domků meziročně narostl o 3 042 %. Poskytuje také přehled o používaných technologických řešeních či procentuální přehled zařízení, ze kterých lidé nakupují. Zajímavé bude například sledovat také vývoj preferovaných způsobů platby.

Díky naší pozici na trhu máme mimořádně ucelený přehled o české e-commerce. A chceme se o naše data podělit s veřejností také proto, že nám údaje vydávané některými subjekty nepřijdou vždy zcela relevantní,“ uvedl Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet .

Ceska-ecommerce.cz je podle Shoptetu unikátním projektem nejen na našem trhu, ale také v mezinárodním měřítku. Spolu se spuštěním portálu začnou vycházet také pravidelné čtvrtletní zprávy. Ty mají stejně jako samotný web poskytnout nejpřehlednější a nejucelenější souhrn stavu elektronického obchodu u nás.

Zdroj: Shoptet
Úvodní foto: (c) Jakub Jirsák - Fotolia.com

Komentáře