Shopsys za poslední dva roky zvýšil obrat o 90 %, vykazuje vyšší efektivitu práce

Společnost za poslední dva roky eviduje nárůst obratu z necelých 24 milionů na více než 45 milionů. Za růst vděčí zejména zvýšení efektivity práce, většímu rozsahu zakázek a externímu financování.

Shopsys za poslední dva roky zvýšil obrat o 90 %, vykazuje vyšší efektivitu práceAgentura Shopsys, která se zaměřuje na vývoj internetových obchodů na míru, eviduje nárůst obratu za poslední dva roky o 90 %, a to z původních 23,85 milionu Kč na 45,20 milionu Kč.

Ziskovost firmy po odpisech a úrocích za stejné období stoupla o 4,68 milionu Kč, přičemž k jejímu nárůstu došlo podle společnosti zejména díky zvýšení efektivity práce.

Shopsys uvedl, že počet realizovaných zakázek firmy se sice během posledních dvou let o něco snížil, nicméně jejich rozsah se vyšplhal oproti předchozímu období na několikanásobek. Oproti roku 2016 se cena typické zakázky pohybuje kolem 3 milionů Kč.

Reflektujeme tak výrazně vyšší nároky našich klientů, kterým poskytujeme kompletní řešení na míru. Jsem rád, že společnosti rostou nejen finanční ukazatele, ale i ty měkké jako spokojenost zákazníků,“ říká Lukáš Havlásek, CEO společnosti Shopsys.

Růst firmy rovněž podporuje externí financování. Letos firma Shopsys obdržela strategickou investici ve výši 6 milionů Kč od fondu Reflex Capital, který do Shopsysu v minulosti již dvakrát investoval.

Celkově již Shopsys získal na vývoj své opensource e-commerce platformy Shopsys Framework a její další expanzi více než 30 milionů Kč.

Zdroj: Shopsys

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře