ShopRoku 2016: T.S.Bohemia zvítězila v kategorii ICT, Mall.cz získal cenu popularity

Ocenění v dílčích kategoriích výpočetní a telekomunikační techniky získaly také e-shopy Sunnysoft, Xzone, Zoner Sfotware, Tisknu Za Třetinu a Xertec. V ceně popularity se do finále kromě vítěze dostala také Alza nebo CZC.

ShopRoku 2016: T.S.Bohemia zvítězila v kategorii ICT, Mall.cz získal cenu popularityPortál Heureka.cz vyhlásil vítěze již osmého ročníku soutěže ShopRoku, ve které rozhodovaly hlasy spotřebitelů a devítičlenné odborné poroty. Cílem ocenění bylo podle pořadatele odměnit nejkvalitnější, nejpopulárnější a nejzajímavější e-shopy českého internetu za rok 2016.

T.S.Bohemia ovládla kategorii výpočetní techniky

Nejvíce ocenění připadalo na kategorii Cena kvality, v níž rozhodovalo hodnocení e-shopů zaregistrovaných na Heurece. Vítězem v kategorii výpočetní a telekomunikační techniky se stala T.S.Bohemia, která si zároveň odnesla cenu za vítězství v dílčí kategorii PC a příslušenství.

Za nejlepšího prodejce telefonů a GPS spotřebitelé označili Sunnysoft, v kategorii her a herních zařízení zvítězila Xzone, cenu za software si odnesl Zoner Software, v kategorii tiskáren a příslušenství vyhrálo Tisknu Za Třetinu a nejlepším prodejcem kancelářských potřeb byl vyhlášen Xertec.

V širší kategorii elektra si vavříny odnesla síť Euronics, která současně vyhrála v dílčí kategorii bílého zboží. Cenu pro nejlepšího prodejce fota získal Megapixel a v segmentu televizí, videa a audia zvítězil obchod OnlineShop.

Mall.cz je nejpopulárnější, Alza a CZC mezi finalisty 

Kromě Cen kvality byl vyhlášen i vítěz Ceny popularity, ve které spotřebitelé vybírali svůj nejoblíbenější e-shop bez ohledu na kategorie. Absolutním vítězem se stal Mall.cz a do desítky finalistů se vešlo ještě několik prodejců elektroniky, konkrétně Alza.cz, CZC.cz a Euronics.

Cenu Heureky, o jejímž udělení rozhodoval odborný panel složený z výrazných osobností české elektronické komerce, získal Eshop na ovoce. Dalšími dvěma finalisty byly obchody Wine Emotion a Gardners-eshop.cz.

Kompletní přehled výsledků najdete na webu soutěže.

Zdroj: Heureka.cz
Úvodní foto: © eAlisa - Fotolia.com

Komentáře