Sharp představil pokročilé videokonferenční řešení Windows Collaboration Display

Novinka nabízí 70" interaktivní panel pro videokonference, podporuje platformu Microsoft Teams a další softwarová řešení od Microsoftu a v neposlední řadě monitoruje své prostředí a pomáhá tak optimalizovat provoz zasedacích místnostíí.

Sharp představil pokročilé videokonferenční řešení Windows Collaboration DisplaySpolečnost Sharp v Praze představila Windows Collaboration Display, nové pokročilé řešení pro videokonference a týmovou spolupráci postavené na velkém interaktivním displeji a softwarových platformách z dílny Microsoftu.

Představení proběhlo formou živého propojení kanceláří Microsoftu v Belgii, Francii, Itálii, Polsku, České republice a Spojeném království do jednoho společného eventu, na kterém byly demonstrovány vlastnosti použitého hardwaru i softwaru.

Windows Collaboration Display byl navržen pro práci s nástroji ze sady Office 365 a zároveň představuje digitální základnu pro spolupráci skrze platformu Microsoft Teams, jež skrze jednotné rozhraní shromažďuje konverzace, obsah i příslušné nástroje.

Přesah do IoT

Samotný displej je dotykový, nabízí 70” úhlopříčku, rozlišení 4K. Kromě toho je vybaven senzorem pro IoT zařízení, jenž napomáhá monitorovat prostředí schůzek skrze odesílání nasbíraných dat do platformy Azure Digital Twins.

Podniky takto mohou monitorovat obsazenost jednání, kvalitu vzduchu, úroveň osvětlení, teplotu a vlhkost a využívat tyto informace pro zlepšené řízení systémů vytápění, klimatizace a rezervace místností na základě skutečně využitého prostoru.

Sharp uvádí, že tyto pokročilé funkce jsou součástí vize Microsoftu přinést na pracoviště výkon inteligentního cloudu za využití AI a IoT a nástrojů pro produktivitu a vytvořit tak produktivnější prostředí s vyšší mírou možnosti spolupráce.

Displej představuje jednu ze základních komponent pro vytvoření inteligentní a funkční moderní kancelářské budovy. Je středobodem jednací místnosti a vaším oknem ke zbytku týmu i celému okolnímu světu,“ uvedl Lukáš Krejčů z divize vizuálních řešení Sharpu.

Zdroj: Sharp
Úvodní foto: Sharp

Komentáře