Seznam.cz: Prosincový obrat české e-commerce dosáhne zhruba 20 miliard korun

Dražší dárky o Vánocích budou kupovat hlavně muži, kteří ale často odkládají nákupy na poslední chvíli. Průzkum dále odhalil, že 82 % respondentů plánuje dárky vybírat a nakupovat v e-shopech.

Seznam.cz: Prosincový obrat české e-commerce dosáhne zhruba 20 miliard korunPrůzkum společnosti Seznam.cz odhalil, že lidé o letošních Vánocích plánují za jeden větší dárek utratit v průměru tisícovku. Štědřejší jsou podle průzkumu muži, kteří však s nákupem často otálejí až do posledních chvil před Štědrým dnem.

Z průzkumu dále vyplynulo, že 82 % dotázaných bude dárky vybírat a nakupovat v internetových obchodech a 71 % lidí plánuje využít nákupní rádce. Nákupní aktivita na internetu podle Seznamu začíná dosahovat svého vrcholu přibližně měsíc před Vánoci.

Nejvíc nákupů se podle našeho odhadu uskuteční 10. prosince. Predikujeme, že letos se v listopadu a v prosinci utratí v českém e-commerce zhruba 20 miliard korun,“ uvedl Milan Šmíd, manažer nákupního rádce Zboží.cz.

Seznam uvádí, že lidé chtějí v letošním roce dostávat elektroniku, a to především chytré produkty. Podle dat Zboží.cz jsou klasickým dražším dárkem posledních let mobilní telefony, roste zájem i o chytré hodinky nebo drony.

Zdroj: Seznam.cz

Úvodní foto: © Andrey Popov - Fotolia.com

Komentáře