Servodata má nového majitele, stala se jím poradenská společnost BDO Advisory

DBO Advisory se stane majitelem 100% podílu ve společnosti Servodata poté, co odkoupila majoritní podíl od Investičního fondu Genesis Private Equity Fund II a minoritního vlastníka.

Servodata má nového majitele, stala se jím poradenská společnost BDO AdvisorySpolečnost Servodata po necelých pěti letech mění majitele. Investiční fond Genesis Private Equity Fund II (GPEF II) prodává svoji majetkovou účast novému investorovi, české firmě BDO Advisory, která je součástí páté největší sítě auditorských a poradenských společností na světě. Smlouva o prodeji byla podepsána v pátek 15. 4. v Praze.

„Fond GPEF II prodává svůj podíl s vědomím, že pomohl posunout společnost Servodata z pozice rodinné firmy do pozice významného nezávislého subjektu [...], který je připraven k začlenění do přední nadnárodní poradenské skupiny. Jsem si jist, že vstupem nového investora získávají Servodata záruku dalšího dlouhodobého strategického rozvoje,“ uvedl Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital, finančního poradce GPEF II.

Servodata se dlouhodobě specializuje na oblast podnikové infrastruktury. Smyslem vstupu fondu GPEF II do této společnosti bylo poskytnout kapitál na další rozvoj tak, aby firma mohla rozšířit nabídku řešení a služeb informačních a komunikačních technologií jak v České republice, tak na Slovensku.

GPEF II získal v roce 2011 ve společnosti Servodata majoritu, menšinovým akcionářem zůstal Rostislav Jirkal. BDO Advisory převezme 100% podíl ve firmě, tedy jak podíl GPEF II, tak minoritního vlastníka.

Zdroj: Genesis Capital

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře