Servery PowerEdge od Dellu slaví dvacáté narozeniny

Za dvacet let na trhu se Dell vypracoval na světovou trojku v roce 2014 a k ročnímu obratu ve výši bezmála devíti miliard dolarů.

Servery PowerEdge od Dellu slaví dvacáté narozeninySpolečnost Dell v těchto dnech slaví dvacetileté výročí svého vstupu do segmentu serverů. V roce 1995 generovala příslušná divize pouze 5 % příjmů celého Dellu a její tržní podíl činil 4%, což Dellu stačilo na sedmé místo v globálním žebříčku největších výrobců.

V roce 2014 už byl Dell světovou trojkou s více než 17% podílem a servery mu v loni vynesly téměř 9 miliard dolarů. Navíc se jeho serverům PowerEdge daří růst dvakrát rychleji než trh.

Od doby, kdy Dell vstoupil do segmentu serverů, vyrostl tento trh o 600 %. V roce 2014 prodala samotná značka Dell více serverů PowerEdge než celý trh v roce 1996.

Servery PowerEdge prošly za svou historii obrovským posunem, stejně jako celý trh. Je skvělé vidět, jak se z počátečního nápadu, který mohl působit jako risk, vyvinula značka PowerEdge v to, čím je dnes,“ uvedl Ondřej Bačina, enterprise solutions marketing manager českého Dellu.

Na fotografii v záhlaví jsou Michael Dell a členové týmu v původní továrně s prvním serverem PowerEdge.

Zdroj: Dell

Úvodní foto: Dell

Komentáře