Servery Lenovo získaly světové prvenství v 88 benchmarkových testech

Výrobce se může chlubit získáním bezmála devadesáti rekordů v benchmarkových testech díky svým serverům vybaveným škálovatelnými procesory Intel Xeon a úložišti Intel Optane.

Servery Lenovo získaly světové prvenství v 88 benchmarkových testechSpolečnost Lenovo oznámila, že její x86 servery vylepšily rekord v počtu získaných benchmarků pro škálovatelné procesory Intel Xeon. K dosavadním 42 prvenstvím jich získaly dalších 46. Lenovo uvádí, že s celkem 88 světovými rekordy z benchmarkových testů potvrdilo svou vedoucí pozici ve výkonnosti datových center.

Dlouhodobě se zaměřujeme na inovace, které pomocí zvyšování výkonnosti, spolehlivosti a udržitelnosti zajišťují špičkový zákaznický zážitek. Nově zveřejněné benchmarky jsou důkazem, že se nám v těchto oblastech daří dosahovat stále lepších výsledků,“ uvedl viceprezident Lenovapro vývoj a kvalitu Bev Crair.

Benchmarky pro škálovatelné procesory Intel Xeon zahrnují simulaci různé pracovní zátěže od vývoje aplikací, přes správu dat a Javu, až po analytiku. Jejich součástí je také to, že Lenovo XClarity Provisioning Manager umožní zákazníkům vybrat si provozní režim, čímž se zjednodušuje obvykle velice komplexní proces.

Malé podniky, které obvykle nemají vlastního databázového administrátora, mohou využít nástroje Lenovo k tomu, aby snadno nastavily systémy podle svých specifických databázových potřeb. Díky těmto nástrojům bylo možné zahrnout stovky kombinací, nastavení a analýz do pouhých čtyř provozních režimů.

Škálovatelné procesory a nová rychlá úložiště

Lenovo uvádí, že se zaměřuje na oblasti, které umožňují zvýšit výkonnost a zároveň snížit složitost systému pro zákazníka. Tyto oblasti jsou rozděleny do pěti kategorií: aplikace, správa dat, vývoj aplikací, IT infrastruktura a webová infrastruktura. Výrobce dodává, že světově nejlepší výsledky serverů v mnoha sledovaných parametrech mohou zákazníkům přinést výraznou výhodu.

Například sada STAC-M3 dosahuje sedminásobné výkonnosti oproti sadě SR650, která dosáhla v předchozím vydání žebříčku rovněž nejlepších výsledků. Výrobce toho dosáhl díky využití nedávno představených disků Intel SSD DC P4800X Optane.

Zákazníci z oblasti finančnictví, kteří potřebují spravovat velké objemy dat plynoucí například ze strukturovaných datových analýz, tak mohou zaznamenat až sedminásobný nárůst rychlosti svých analytických nástrojů. V odvětví, kde platí, že čas jsou peníze, jde o výraznou výhodu.

Škálovatelné procesory Intel Xeon obsahují zbrusu nové jádro, které bylo od základů vystavěno tak, aby odpovídalo různorodým požadavkům datových center budoucnosti. Lenovo uvádí, že přechodem na škálovatelné procesory Intel Xeon aktivně pomáhá svým zákazníkům získat nejlepší možný výpočetní výkon.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře