Servery Lenovo System x zabodovaly v rozsáhlém testování

2U a 1U rackové servery System x3650 M5 a System x3550 M5 společnosti Lenovo získaly v testu britského odborného webu IT Pro nejvyšší možné hodnocení pěti hvězdiček (PR článek).

Servery Lenovo System x zabodovaly v rozsáhlém testováníWeb zaměřený na analýzy, recenze a informační servis pro profesionály v oblasti podnikových informačních technologií ocenil na serverech Lenovo především vynikající poměr ceny a výkonu, nízkou spotřebu energie, flexibilitu a snadnou rozšiřitelnost, která umožňuje v případě potřeby plynule navyšovat kapacitu a výkon serveru.

Ať už tedy firma využívá servery pro provoz cloudových řešení, databáze, vizualizaci nebo jiné procesy, může si být jistá, že i když poroste velmi rychle, servery Lenovo s jejím tempem dokážou držet krok.

Na testovaném serveru Lenovo System x3650 M5 britští recenzenti ocenili dva nejnovější osmijádrové procesory Intel Xeon E5-2630 v4 s frekvencí 2,1 GHz, které poskytují dostatek výkonu i na ty nejnáročnější úkoly. Na zisku nejvyššího možného hodnocení pěti hvězdiček měla významný podíl také energetická efektivita serveru.

Testovaná 750W verze při nečinnosti odebírala pouze 80 Wattů, nejvyšší odběr při extrémním zatížení pak dosáhl pouhých 167 W. V neposlední řadě zaujalo také vnitřní uspořádání serveru, které umožňuje snadnou údržbu a rozšíření úložiště až na 28 SAS/SATA/SSD 2,5" pevných disků nebo dvanáct 3,5“ HDD disků.

Rackový server System x3550 M5 si pak redaktory z IT Pro získal především svou všestranností, díky které ho lze využít pro plnění většiny úkolů v datacentrech. Lenovo k němu v současnosti nabízí 25 různých modelů procesorů. Server lze navíc osadit až 1,5 TB paměti.

Díky filozofii „pay-as-you-grow“ je také možné celé řešení efektivně přizpůsobit potřebám každé firmy. Malé podniky tak mají příležitost začít jen se základním systémem a postupně ho rozšiřovat s tím, jak roste poptávka po využití serverů.

V recenzích IT Pro zabodoval také nový software Lenovo xClarity pro správu serverů, s jehož pomocí je možné obsluhovat celou škálu zařízení Lenovo DataCenter Group. 

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře