SentinelOne investuje v České republice, otevírá inovační centrum v Praze

Nové inovační centrum bude zároveň fungovat jako inženýrská centrála SentinelOne pro Evropu. Společnost zároveň oznámila, že v ČR plánuje během tří let investovat více než 1 miliardu korun.

SentinelOne investuje v České republice, otevírá inovační centrum v PrazeSpolečnost SentinelOne, jež se zaměřuje na autonomní kybernetickou bezpečnost, dnes oficiálně zahájila provoz nové kanceláře a inovačního centra v Praze. Metropole bude zároveň sloužit jako inženýrská centrála společnosti pro Evropu.

V areálu inovačního centra má v budoucnu pracovat 300 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, kteří se zaměří na vývoj produktů a spolupráci se stávajícími týmy společnosti v Severní a Jižní Americe, Asii a v ostatních evropských zemích.

Celková investice společnosti SentinelOne v České republice přesáhne 1 miliardu korun během následujících tří let. Společnost bude nabírat zaměstnance na všech úrovních odpornosti a napříč obory, včetně vývojářů kernelu, frontendu, backendu, validace a datového inženýrství i data science a detekce.

Český vzdělávací systém vychovává mimořádně kvalitní inženýry, takže tuto zemi považujeme za ideální základnu pro vývoj špičkových technologických produktů,“ řekl Ric Smith, technologický ředitel společnosti SentinelOne.

Abychom tyto ambice dokázali naplnit, plánujeme uzavřít partnerství s předními českými univerzitami. To vnímáme jako naprostou prioritu,“ dodal.

Společnost SentinelOne jmenovala už na začátku letošního roku nového viceprezidenta pro engineering a vedoucího vznikající pobočky v Praze. Stal se jím Martin Matula, který tím také převzal odpovědnost za inženýrskou expanzi společnosti v CEE.

Matula přišel do SentinelOne ze společnosti Avast, kde zastával roli viceprezidenta pro engineering a byl zodpovědný za vedení několika regionů v Evropě, na Středním východě, v Africe a v USA.

Zdroj: SentinelOne
Úvodní foto: SentinelOne

Komentáře