Šéfka AMD se prořekla: Windows 10 vyjdou v červenci

Lise Suové během rozhovoru o výsledcích AMD z prvního čtvrtletí uklouzlo přibližné datum spuštění příští verze Windows - konec července.

Šéfka AMD se prořekla: Windows 10 vyjdou v červenciJiž nějakou dobu je známo, že Microsoft vypustí nové Windows 10 počátkem druhého pololetí, ale dosud se dalo jen odhadovat, kdy přesně k tomu dojde. To se teď zřejmě změnilo a poděkovat to můžeme Lise Suové, CEO společnosti AMD.

Suová totiž během konferenčního hovoru k výsledkům společnosti začala jednu z odpovědí slovy: „Vzhledem k uvedení Windows 10 na konci července […].“

Microsoft sice ještě může změnit své plány, případně se Suová mohla zmýlit, nicméně není pravděpodobné, že by tak velký výrobce CPU a GPU, jako je AMD, nebyl o datu uvedení nových Windows dobře informován.

Microsoft má ve zvyku pečlivě tajit datum vypuštění nových Windows, přestože není skoupý na informace o samotné podobě a vlastnostech příští verze. U Windows 7 oznámil definitivní datum uvedení jen s tříměsíčním předstihem, u Windows 8 se čtyřměsíčním.

Pokud se vyplní uklouznutí Lis Suové, dá se oznámení o datu vydání „desítek“ čekat prakticky každým dnem. Vhodnou příležitostí by mohla být vývojářská konference Build, která začne 29. 4. 

Uvidíme.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře