Seagate prodává EVault a jeho technologie pro obnovu a zálohu dat

Novým majitelem EVaultu se stane společnost Carbonite, která se zřejmě chystá využít jeho technologie k vývoji řešení pro velké podnikové zákazníky.

Seagate prodává EVault a jeho technologie pro obnovu a zálohu datSpolečnost Seagate se rozhodla prodat firmu EVault. Kupcem se stane společnost Carbonite a obchod bude mít hodnotu 14 milionů dolarů, což není ani desetina ze 185 milionů, které Seagate za Evault utratil, když jej kupoval v roce 2006.

EVault nabízí řešení pro zálohování a obnovu dat, což je oblast, kterou se zabývá i jeho nastávající majitel Carbonite. Ten se zaměřuje především na oblast SMB a své produkty nabízí formou cloudových nebo hybridních řešení.

Léty prověřená technologie EVaultu doplní naše portfolio a poskytne nám vlastnosti a funkce, které vyžadují velké podniky pro podporu svých komplexních prostředí,“ uvedl Mohammad Ali, CEO společnosti Carbonite.

Z tohoto výroku lze usuzovat, že Carbonite pokukuje i po větších zákaznících, než jsou malé a střední podniky, na které v současnosti cílí. Akvírované technologie by mu mohly pomoci zamířit výš.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © PixBox - Fotolia.com

Komentáře