Seagate převezme dvě divize LSI za účelem posílení pozice ve flashových úložištích

Předmětem akvizice jsou divize akcelerovaných řešení a flashových komponent, které Seagate přinesou nová PCIe řešení a ovladače.

Seagate převezme dvě divize LSI za účelem posílení pozice ve flashových úložištíchSpolečnost Seagate oznámila, že odkoupí divize akcelerovaných řešení (ASD) a flashových komponent (FCD) společnosti LSI, resp. od její mateřské firmy Avago. Akvizice v hodnotě 450 milionů dolarů má posílit pozici Seagate na poli flashových úložišť.

Strategií Seagate je vytvořit kompletní sadu úložných podnikových řešení a převzetí ASD a FCD mu má přinést ovladače pro PCIe a SSD zařízení.

Divize ASD je druhým největším hráčem na poli PCIe flashových zařízení a nabízí řešení pro segment rychle rostoucích cloudů, vyžadujících velkou škálovatelnost. Divize FCD nabízí řadu produktů v čele s vlajkovou lodí v podobě ovladačů SandForce SF2000 a SF3700.

Podle vyjádření Seagate akvizice okamžitě rozšířila možnosti společnosti na poli flashových úložišť. Firma si od od spojení svých a akvírovaných řešení slibuje posílení obratu o přinejmenším 150 milionů dolarů.

Akvizice by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí 2014.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře