SAS dosáhl v ČR i ve světě rekordních výsledků

Softwarová a poradenská společnost SAS zaznamenala v roce 2014 rekordní výsledky jak v globálním měřítku, tak v rámci České republiky.

SAS dosáhl v ČR i ve světě rekordních výsledkůV České republice SAS v uplynulém roce zdvojnásobil prodeje nových licencí, což vedlo k celkovému růstu tržeb o 14 %. Stejným tempem rostly tržby za software i za nabízené služby.

V rámci ČR získal SAS v minulém roce 14 nových zákazníků a 6 nových partnerů.

SAS si udržuje vedoucí pozici v prodeji Customer Intelligence, Advance Analytics a řešení pro oblast Fraud. Podařilo se navíc vstoupit i na trh utilitních společností a cloudových řešení. Nemalou zásluhu na růstu má i dvojnásobný počet prodaných SAS Visual Analytics,“ uvedl v oznámení Zdeněk Honek, generální ředitel společnosti SAS Institute ČR.

Celkový obrat společnosti SAS dosáhl v uplynulém roce 3,09 miliardy dolarů, a nárůst tržeb tak společnost zaznamenala 39. rok v řadě.

Ohledně jednotlivých produktů zveřejnila společnost kusé informace. Počet zákazníků služby SAS Cloud Analytics rostl celosvětově o 24 %.

Zisky z produktu SAS Visual Analytics uvedeného na trh před dvěma lety vzrostly o 12 % a v současnosti je na celém světě licencován u více než 3 400 společností.

Celkově si SAS vybralo během uplynulého roku přes 2000 nových klientů.

 

Zdroj: SAS Institute
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře