SAP zavádí předplatné na cloudovou platformu Hana

Společnost SAP je další z řady firem, které zavádí princip pay-as-you-go do účtování.

SAP zavádí předplatné na cloudovou platformu HanaSpolečnost SAP oznámila, že zavede možnost předplatného pro svou cloudovou platfomu HANA (High-Performance Analytic Appliance). Tento krok zapadá do současného trendu zprůhledňování nákladů a zavádění systémů průběžných plateb za využívání IT řešení a služeb. V nedávné době tuto možnost zavedlo například IBM nebo McAfee.

Dosud bylo možné přesunou již existující on-premise licenci do infrastruktury SAP, nyní si může zákazník zakoupit Hana rovnou v cloudu s možností dalšího předplatného na sadu vývojářských nástrojů a služeb.

Zákazníci, kteří přesunou své existující licence do cloudu, budou platit 6 495 dolarů měsíčně za infrastrukturu zahrnující 40 CPU a 1 TB RAM. Zákazníkům s cloudovým předplatným platformy bude SAP účtovat 83 295 dolarů měsíčně při stejné kapacitě infrastruktury.

SAP dodává, že ne všechny vlastnosti cloudové služby jsou zatím dostupné celosvětově, ovšem časem má dojít ke sjednocení. Společnost rovněž uvedla, že spoléhá na startupy, které jí mají pozvednout povědomí o značce i obrat. Na platformě Hana má v současnosti vyvíjet apliakce 1 237 starupů z 57 zemí světa.

SAP rovněž spustí online obchod, kde bude možné zakoupit produkty postavené na Hana.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře