SAP zahájil rok 2018 silným růstem v oblasti cloudových řešení

Celkové příjmy stagnovaly vlivem poklesu v oblasti tradičního softwaru, ale cloudovému byznysu SAPu se dařilo nad očekávání a svým růstem měl překonat nejbližší konkurenty v podobě Salesforce a Oraclu.

SAP zahájil rok 2018 silným růstem v oblasti cloudových řešeníSpolečnost SAP publikovala výsledky svého hospodaření za první kvartál 2018, které na jednu stranu hovoří o meziroční stagnaci obratu, jenž zůstal na částce 5,25 miliady eur, ale současně o příznivém 18% nárůstu příjmů z cloudových řešení.

Přímy z cloudového předplatného a podpory poprvé v dějinách firmy překonaly hranici 1 miliardy eur a tvořily tak necelou pětinu celkového obratu. V oblasti klasického softwaru SAP naopak meziročně ztratil 10 %.

SAP může těšit silný 52% nárůst provozního zisku a chlubí se skutečností, že jeho růst v oblasti cloudu překonal bezprostřední konkurenty Salesforce a Oracle – dodejme však, že za předpokladu, pokud by své výsledky vyjádřil v dolarech.

Na výsledcích z prvního kvartálu mě těší především dvě věci. Zaprvé jsme v meziročním srovnání stáli proti velmi silným výsledkům z minulého roku a přesto se nám podařilo dosáhnout růstu nad očekávání,“ uvedl CFO společnosti Luka Mucic.

Zadruhé se nám podařilo zvýšit provozní marže, ačkoliv jsme nepřestali investovat do svých lidí a portfolia. To mi dodává velké sebevědomí, pokud jde o zbytek roku 2018 i následující období,“ dodal Mucic.

Zdroj: SAP

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře