SAP uspořádal Infoden pro veřejný sektor, věnoval se koncepci datově řízeného státu

Konferenci zaměřenou na možnosti modernizace veřejného sektoru uspořádaly české a slovenské pobočky SAP za podpory společnosti IBM jako hlavního partnera. Vystoupil i zmocněnec vlády pro oblast IT Vladimír Dzurilla.

SAP uspořádal Infoden pro veřejný sektor, věnoval se koncepci datově řízeného státuDne 21. 1. 2021 se konala virtuální konference SAP Infoden pro veřejný sektor 2021, jejímž hlavním tématem byla modernizace veřejného sektoru postavená na třech pilířích: občan v centru zájmu, datově řízený stát a efektivní organizace.

V úvodu Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR, shrnula roli IT během pandemie. Události loňského roku poznamenané covidem-19 podle ní umožnily informačním technologiím potvrdit své místo na slunci a ukázat svoji důležitost.

Martin Ferenec, generální ředitel slovenské pobočky SAP, poté zhodnotil situaci na Slovensku a přiblížil stav informatizace slovenské veřejné správy i některé zajímavé projekty.

Komplexní pohled na věc i konkrétní příklady

Václav Provazník z IBM Česká republika hovořil mimo jiné o tom, že již 4 dny po vyhlášení nouzového stavu IBM připravila chatbota Anežku, který pomáhal návštěvníkům webu ministerstva zdravotnictví s orientací ve složité situaci.

Vladimír Dzurilla, poradce předsedy vlády a zmocněnec vlády pro oblast IT, a Milan Ištván, prezident Partnerstvá pre prosperitu, se během panelové diskuse zaměřili na digitální stát z pohledu ČR i SR a na to, jaké výzvy obě země čekají v oblasti digitalizace.

V navazující panelové diskusi se Jan Halíř, ředitel sekce ekonomicko-správní v ČSSZ, a Ivo Rosypal, ředitel odboru provozu a rozvoje EKIS na Ministerstvu vnitra ČR, zabývali vybranými projekty české veřejné správy z IT pohledu, například elektronickou neschopenkou či portálem občana.

V odpoledním bloku vystoupili odborníci ze společností SAP a IBM ve třech separátních sekcích s dalšími příspěvky, v nichž se věnovali automatizaci agendových systémů, flexibilní realizaci inovativních procesů moderní veřejné správy, personalistice pro 21. století a dalším tématům.

Zdroj: SAP
Úvodní foto: j-mel @ fotolia.com

Komentáře