SAP provádí restrukturalizaci, do roku 2023 chce zdvojnásobit svou tržní hodnotu

SAP v rámci restrukturalizace propustí 4 400 zaměstnanců. Do roku 2023 by pak společnost chtěla dosáhnout tržní hodnoty mezi 250 a 300 miliardami a dotáhnout se na svého hlavního rivala Oracle.

SAP provádí restrukturalizaci, do roku 2023 chce zdvojnásobit svou tržní hodnotuBill McDermott, šéf společnosti SAP, prozradil německému deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, že se technologický gigant momentálně nachází uprostřed restrukturalizačního plánu, na jehož konci by mělo být zdvojnásobení tržní hodnoty společnosti.

SAP chce do roku 2023 dosáhnout tržní hodnoty mezi 250 a 300 miliardami eur. Napomoci by mu měla i restrukturalizace, která počítá s výrazným propouštěním – společnost v lednu oznámila, že ji v opustí zhruba 4 400 zaměstnanců.

McDermott vyzdvihl, že od roku 2010, kdy se postavil do čela SAPu, vzrostla tržní kapitalizace společnosti ze 45 miliard na 140 miliard eur. „Na základě tržního ocenění čistokrevných poskytovatelů cloudových služeb vidím potenciál pro další růst,“ řekl.

SAP totiž stále zaostává za hlavním rivalem, společností Oracle (ta má tržní hodnotu zhruba 184 miliardy dolarů), a výrazně ztrácí na přední poskytovatele cloudových sužeb včetně společnosti Microsoft, jež má tržní hodnotu zhruba 922 miliard dolarů.

Šéf SAPu se zavázal, že společnost do roku 2023 ztrojnásobí svůj cloudový business a zvýší celkové tržby na 35 miliard eur. V rámci restrukturalizace se plánuje více zaměřit na rostoucí oblasti jako jsou umělá inteligence či internet věcí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře