SAP kupuje společnost Gigya a její řešení pro správu identit a přístupů

Akvizice rozšíří obchodní platformu SAP Hybris o nové řešení umožňující snadnou správu identit zákazníků a jejich přístupů ke konkrétním službám. Gigya má navíc být připravena na nová pravidla ustanovená v nařízení GDPR.

SAP kupuje společnost Gigya a její řešení pro správu identit a přístupůSpolečnost SAP bude svým uživatelům v budoucnu moci nabídnout nový nástroj pro udržování přehledu nad zákazníky. Výrobce totiž kupuje společnost Gigya, která se specializuje na správu identit a přístupů.

Služeb společnosti Gigya využívají například banky, hotely, mediální společnosti nebo e-shopy, které díky ní mohou získat přehled na svou zákaznickou základnou a poskytovat jednotlivým identitám přístup k vlastním službám.

Gigya v současnosti spravuje přibližně 1,3 miliardy identit a SAP chce tuto rozsáhlou databázi zkombinovat se svým modulem SAP Hybris Profile, který je součástí širší obchodní platformy SAP Hybris.

SAP a Gigya za sebou mají několikaletou spolupráci a obě firmy v minulosti zkoušely zkombinovat svá řešení na omezených vzorcích identit a začaly dokonce nabízet integrační službu pro své společné klienty.

Bonusem pro SAP je skutečnost, že Gigya je podle svého vyjádření připravena na nový režim nařízení GDPR a dokážet tak pokrýt (nejen) všechny členské státy Evropské unie v souladu s lokální legislativou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře