SAP kupuje Fieldglass kvůli softwaru pro správu lidských zdrojů

Řešení Fieldglassu vytvoří spolu s aplikacemi Ariba and SuccessFactors jednotné řešení pro správu pracovní síly.

SAP kupuje Fieldglass kvůli softwaru pro správu lidských zdrojůSpolečnost SAP posílila své portfolio softwaru pro správu lidských zdrojů prostřednictvím akvizice firmy Fieldglass. Ta stojí za systémem určeným k vyhledávání a správě nárazových pracovníků a služeb.

Toto řešení má být používáno ve stovce zemí po celém světě a SAP je chce zkombinovat s aplikacemi Ariba a SuccessFactors, které firma rovněž získala protřednictvím akvizic.

Dohromady mají podle SAP vytvořit podnikovou platfomu pro správu veškeré pracovní síly, dočasné i stálé, od náboru a přijímacího řízení až po odchod do důchodu.

Fieldglass je podle vyjádření SAP firma se 350 zaměstnanci, která je po dobu již osmi let stabilně v zisku a jen v loňském roce jí přibyly 2 miliony nových zákazníků. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

SAP na poli HCM (správa lidského kapitálu) bojuje především se společnostmi Oracle a Workday. V poslední době na tomto trhu dochází k pohybu, jak firmy opouštějí stará řešení a přecházejí na cloudové platformy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Octus - Fotolia.com

Komentáře