SAP kupuje Fedem, aby posílil v internetu věcí

Společnost SAP koupila norskou firmu Fedem Technology, která se věnuje průmyslovým řešením v oblasti internetu věcí.

SAP kupuje Fedem, aby posílil v internetu věcíS  pomocí Fedem Technology chce SAP zlepšit své portfolio cloudových řešení a služeb pro prediktivní údržbu. Jde o první akvizici SAP v oblasti internetu věcí (IoT). 

S technologiemi společnosti Fedem chce SAP vyvinout novou generaci IoT řešení „s možnostmi odpovídajícími potřebám konceptu průmyslu 4.0“.

Spojením technologií obou společností budou řešení SAP schopna s pomocí senzorů vytvářet pokročilé digitální modely fyzických objektů v cloudu a provádět u nich monitoring strukturální integrity. Umožní to předpovídat požadavky na údržbu i konec životnosti jednotlivých konstrukcí.

Aktivity společnosti Fedem se soustředí na oblast ropného průmyslu, obnovitelné energie a námořního a strojírenského průmyslu.

Poptávka po vzdáleném monitoringu a simulacích v reálném čase je v současnosti na vzestupu, a to zejména u nákladných zařízení jako jsou ropné plošiny nebo pobřežní větrné turbíny,“ uvádí SAP v oznámení.

SAP a Fedem přitom vidí výraznou příležitost také v oblasti průmyslových strojů a v leteckém a automobilovém průmyslu.

Kombinace schopností platformy SAP s technologiemi Fedem nám umožní definovat zcela novou kategorii fyzikálně řízených IoT řešení. Díky této velké konkurenční výhodě budeme moci získat větší podíl na trhu internetu věcí. Ten by přitom měl mít v roce 2022 hodnotu 14 bilionů eur,“ uvedla ve zprávě médiím Tanja Rueckert, výkonná viceprezidentka SAP pro IoT.

Platforma a analytické nástroje SAP nám dále umožní zrychlit komplexní analýzu opotřebení strojů v reálném čase a nabídnout našim zákazníkům jedinečné monitorovací řešení,“ doplnil Arnulf Hagen, výkonný ředitel Fedem Technology.

Zdroj: SAP
Úvodní foto: © bakhtiarzein - Fotolia.com

Komentáře