SAP hlásí zpomalení růstu, jeho cloudovému byznysu se ale daří skvěle

SAP si v prvním pololetí zvykl na dvouciferný růst, ve třetím kvartálu se však musel spokojit s 8 %. Tempo růstu příjmů z cloudových licencí a podpory se však drží na silných 27 %.

SAP hlásí zpomalení růstu, jeho cloudovému byznysu se ale daří skvěleSpolečnost SAP zveřejnila výsledky svého hospodaření za třetí kvartál 2017, ve kterém dosáhla 8% nárůstu příjmů na 5,59 miliard eur. Jakkoliv společně úspěšně roste, v prvním pololetí dosahovala dvouciferného tempa.

SAP ve třetím kvartálu dále vykázal 4% meziroční nárůst zisku na 1,64 miliardy eur. I tento ukazatel dopadl hůře než se očekávalo, ale výrobce přesto tvrdí, že naplní finanční cíle stanovené pro celý rok 2017.

Velmi dobře dopadly výsledky v oblasti cloudu, kde se příjmy zvýšily meziročně o 27 % na 938 milionů eur, zatímco příjmy z klasických softwarových licencí a podpory se zvýšily o 4 % na 3,72 miliardy eur.

CEO společnosti Bill McDermott v komentáři k výsledků vyzdvihl skutečnost, že SAP vykazuje v cloudu silnější růst než jeho přímá konkurence, a navíc se mu to daří vlastními prostředky, zatímco jeho rivalové rostou díky akvizicím.

Zdroj: SAP
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře