SAP hlásí za 2. čtvrtletí 52% růst tržeb v oblasti cloudu

Celkové příjmy společnosti vyrostly meziročně o 2 %, zisk poklesl o 23 %.

SAP hlásí za 2. čtvrtletí 52% růst tržeb v oblasti clouduSpolečnost SAP zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí 2014, v němž dosáhla 2% meziročního růstu obratu na 4,2 miliardy eur, zatímco čistý zisk poklesl o 23 % na 556 milionů eur, především vinou patentového sporu se společností Versata, který SAP přišel na 289 milionů eur.

SAP se transformuje z výrobce on-premise softwaru do podoby cloudového poskytovatele, čemuž odpovídá i vývoj zdrojů jeho příjmů.

Tržby pocházející ze softwaru dosáhly ve druhém čtvrtletí výše 957 milionů eur a byly meziročně o 2 % nižší. Naopak cloudové subskripce firmě vynesly 241 milionů eur, což je o 52 % více než před rokem. Z podpory SAP utržil 2,3 miliardy eur, což je meziročně o 5 % vyšší částka.

Společnost může těšit, že opět narostl počet zákazníků využívající její platformu SAP HANA. Minulý kvartál SAP hlásil 3 400 uživatelů HANA a 1 000 uživatelů sady SAP Business Suite on HANA.

Tyto počty nyní vyrostly na 3 600, resp. 1 200. Společnost však nezveřejňuje výši tržeb, které jí HANA přináší.

Navzdory ukrajinskému konfliktu se SAP dařil v regionu EMEA, kde meziročně vyrostl o 8 %. V Severní a Jižní Americe růst dosáhl hodnoty 6 %.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře