SAP hlásí další růst, jeho obrat ve třetím kvartálu překonal hranici 6 miliard eur

Obrat SAPu vzrostl o 8 % a překonal tak hranici 6 miliard eur. Výrobci se velmi dařilo v prodeji cloudových služeb a jeho příjmy z předplatného jsou již o 40 % vyšší než příjmy z tradičních softwarových licencí.

SAP hlásí další růst, jeho obrat ve třetím kvartálu překonal hranici 6 miliard eurSpolečnost SAP zveřejnila výsledky svého hospodaření za třetí kvartál 2018. Celkové příjmy společnosti během sledovaného období vyrostly o 8 % na 6,02 miliardy eur, posílené zejména 39% nárůstem příjmů z cloudového předplatného a podpory.

Příjmy z cloudových řešení vyrostly na 1,3 miliardy eur a překonaly tak odhady samotného výrobce. SAPu. Provozní zisk společnosti však navzdory nadprůměrným výsledkům meziročně poklesl o 6 % na 1,24 miliardy eur.

Společnost dál plánuje podporovat přechod zákazníků na cloudová řešení ve snaze urychlit šíření své prémiové sady cloudových aplikací S/4HANA. Ta má do roku 2025 nahradit software běžící na lokálních serverech.

Chceme snížit jak náklady našich zákazníků, tak čas potřebný k uvedení nového softwaru,“ uvedl pro Reuters Uwe Grigoleit, globální viceprezident SAPu, na nedávné konferenci společnosti.

Zdroj: SAP, IDG News Service

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře