SAP hlásí 8% růst výsledků ve třetím kvartálu

Německému výrobci se dařilo především v oblasti cloudových služeb, kde si meziročně polepšil o 28 %. Příjmy z tradičních licencí rostly podstatně skromnějším tempem.

SAP hlásí 8% růst výsledků ve třetím kvartáluSpolečnost SAP zveřejnila své výsledky za třetí kvartál 2016, které přinesly vítané oživení ve srovnání s prvním pololetím. Celkové příjmy výrobce dosáhly částky 5,4 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 8 %.

SAP sklízelo úspěchy v cloudu, kde se jeho výsledky ve třetím kvartálu zvýšily meziročně o 28 % na 769 milionů dolarů a počet nových licencí vyrostl o 24 %. Celkový provozní zisk poklesl o 9 % na 1,1 miliardy dolarů.

Výsledky ve „starých“ oblastech nebyly zdaleka tak oslnivé jako v cloudu. Příjmy z klasických licencí vyrostly jen o 2 % na 1 miliardu dolarů a poplatky za údržbu vyrostly o 6 % na 2,65 miliardy dolarů.

SAP zároveň získalo 400 nových zákazníků využívajících nejnovější generaci jeho ERP softwaru S/4 a zvýšilo tak jejich celkový počet na 4 100. Podle CEO společnosti Billa McDermotta je S/4 nejrychleji rostoucím řešením v dějinách firmy a výraznou mírou přispělo k úspěchu v cloudu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře