SAP hlásí 3% růst zisku i obratu

Obrat pocházející z cloudového předplatného a podpory se meziročně zvýšil o 60 %.

SAP hlásí 3% růst zisku i obratuSpolečnost SAP zveřejnila výsledky svého hospodaření v letošním prvním čtvrtletí. Obrat i zisk společnosti v něm meziročně vyrostly shodně o 3 % na 3,7 miliardy, resp. 534 milionů eur.

V rámci konkrétních segmentů zaznamenala velmi pozitivní růst oblast cloudového předplatného a podpory, jejíž obrat vyrostl o 60 % na 219 milionů eur. Podle vyjádření společnosti přesáhl počet předplatitelů číslo 36 milionů.

Přechod zákazníků na cloudová řešení se naopak negativně podepsal na obratu v segmentu v softwaru, který poklesl meziročně o 5 % na 623 milionů eur. Segment softwarových služeb, jehož součástí je cloudový byznys společnosti, dosáhl ve čtvrtletí obratu 3 miliardy eur při 5% růstu.

Dařit se má i databázi HANA, kterou podle společnosti využívá již 3 200 organizací, z toho již necelý tisíc v rámci sady SAP Business Suite, vydané v loňském roce. Podle SAP staví na HANA své aplikace přes 1 200 start-upů po celém světě a přes 60 z nich již má nabízet své produkty na trhu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře