Sandberg Capital prodává podíl ve Swanu, slovenský operátor mění vlastnickou strukturu

Operátor Swan se na slovenském trhu spojuje se svou sesterskou společností Swan Mobile. Sandberg Capital ze společného podniku odchází po čtyřech letech spolupráce.

Sandberg Capital prodává podíl ve Swanu, slovenský operátor mění vlastnickou strukturuSlovenský telekomunikační operátor Swan oznámil změnu vlastnické struktury. Slovenský private equity fond Sandberg Capital se společností DanubiaTel dohodl na odprodeji svého 50% podílu ve společném podniku.

Podíl ve Swanu přebírá jeho sesterská společnost Swan Mobile, člen skupiny DanubiaTel. Ta provozuje mimo jiné i mobilního operátora 4ka. Sandberg Capital se rozhodl opustit vlastnickou strukturu po čtyřech letech.

Do spoločného podniku sme vstúpili ako majiteľ vtedajšieho operátora Benestra a DanubiaTel ako akcionár Swanu. Naším spoločným cieľom bolo konsolidovať telekomunikačný trh, ako aj zvýšiť hodnotu Swanu synergiami po fúzii,“ vysvětluje partner Sandbergu Michal Rybovič.

Firmy sa portfóliom služieb, ktoré ponúkali, vzájomne výborne dopĺňali. Naše investičné ciele, ktoré sme si stanovili, sa nám podarilo prekonať, exit tak bol prirodzeným vyvrcholením našej misie,“ dodává.

Cílem je poskytovat produkty na jedné faktuře

Změna vlastnické struktury Swanu a jeho následné sloučení s Swan Mobile představuje pro všechny zúčastněné strany velký milník. V případě Sandberg Capital jedná vůbec o první exit z firmy v portfoliu fondu.

V případě společnosti DanubiaTel představuje sloučení operátorů největší událost na telekomunikačním trhu za poslední roky, která povede k další konsolidaci odvětví, o kterou se akcionáři společností snaží už několik let.

Plánované zlúčenie spoločností je naplánované na prelome rokov 2021 a 2022. Ide o prirodzený krok smerujúci aj k snahe poskytnúť zákazníkom konvergentné produkty, teda fixné aj mobilné služby od jedného dodávateľa a na jednej faktúre,“ říká předseda představenstva obou společností Juraj Ondriš.

Náročná transakce

Financujícím partnerem této transakce je konsorcium bank na čele s Tatra bankou, která je spolu s Komerční bankouSlovenskou spořitelnou a Československou obchodní bankou aranžérem syndikovaného úvěru v celkové výši 177 milionů eur.

Po náročnom procese uzatvárania tejto transakcie pokračujeme ďalej v diskusii o novom brande či organizačnej štruktúre. Výhodou budúcej fúzie je, že obe spoločnosti majú historicky identického majoritného akcionára,“ dodává generální ředitel Swanu Roman Vavrík.

Společnosti se dohodly, že hodnotu transakce, která podléhá schválení slovenského Úřadu pro hospodářskou soutěž, nebudou zveřejňovat.

Zdroj: Sandberg Capital
Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře