Samsungu se ve 2. čtvrtletí dařilo spíše v čipech než v mobilech

Samsung Electronics vykázal nejnižší růst zisku za více než poslední rok. Podepisuje se na tom slabý globální trh smartphonů. Byznysu s procesory se však dařilo.

Samsungu se ve 2. čtvrtletí dařilo spíše v čipech než v mobilechProvozní zisk společnosti Samsung – největšího výrobce čipů a smartphonů – rostl ve druhém čtvrtletí meziročně o 5,7 % na 14,9 bilionu wonů (13,3 miliardy dolarů). Původní odhad byl 14,8 bilionu wonů.

Výrobce však přiznal, že provozní zisk z mobilního byznysu se meziročně snížil o 34 %, a v dalším pololetí očekává tvrdší konkurenci kvůli uvedení nových modelů (zejména Apple chystá nové iPhony).

Výnosy Samsungu v druhém čtvrtletí klesly o 4 % na 58,5 bilionu wonů, což je ve shodě s původními odhady.

Obdobně jako jiní výrobci elektroniky Samsung čelí výzvám obchodní války mezi USA a Čínou, klesajícím cenám některých paměťových čipů a vzestupu levnějších čínských mobilů (např. Xiaomi či Huawei).

Mobilní byznys tvoří 40 % výnosů Samsungu. Provozní zisk této divize činil za uplynulý kvartál 2,7 bilionu wonů.

Prodej čipů byl v porovnání s mobily pro Samsung ve druhém čtvrtletí zásadní. Poptávka po cloud computingu a vzestup krypto-měnového průmyslu podporovaly růst cen DRAM i při pokles cen NAND flash pamětí.

Divize čipů společnosti Samsung zaznamenala rekordní provozní zisk ve výši 11,6 bilionu wonů, což je o 45 % více než před rokem.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře