Samsung zvažuje, že začne prodávat repasované telefony Note 7

Miliony zařízení stažených z trhu kvůli vadným bateriím by se mohly vrátit, vybaveny bezpečnými komponenty a určeny podnikům na rozvojových trzích. Někteří analytici to označují za příšerný nápad, jiní jsou smířlivější.

Samsung zvažuje, že začne prodávat repasované telefony Note 7Co se týče mobilních novinek od Samsungu, hlavním tématem následujících dní bude bezesporu nový vlajkový model Galasy S8. Jenže korejský obr si přichystal ještě jedno překvapení – možný návrat „prokletého“ Note 7.

Tomuto zařízení zlomily vaz vadné baterie, u kterých v řadě případů docházelo k přehřívání a samovolnému vznícení. Samsung byl nucen ukončit prodej a stáhnout více než 4 miliony prodaných kusů. Celková ztráta byla vyčíslena na 6 miliard dolarů.

Co teď s nimi?

Telefony nyní leží ve skladu a Samsung stojí před rozhodnutím, co s nimi, čímž se dostáváme k nejnovějšímu oznámený – výrobce zvažuje, že stažená zařízení repasuje a pokusí se je znovu prodat. Pravděpodobným cílem budou trhy v Asii a Jižní Americe.

Na jednu stranu by šlo o vskutku efektivní „recyklaci“, která by bezesporu byla výhodnější než ekologická likvidace zařízení, která jsou až na baterii plně funkční, na druhou stranu Samsungu hrozí další poškození značky. Někteří analytici proto neskrývají odpor.

Může se toxická značka vrátit?

Werner Goetz z Gartneru například označil nápad Samsungu za „katastrofální“ a poukázal například na stále trvající zákaz modelu Note 7 na palubě letadel. Goetzova řečnická otázka zní, proč vystavit už tak pošramocenou pověst značky Samsung dalšímu riziku.

Jiní komentátoři byli smířlivější a poukazovali na to, že Samsung zjistil příčinu selhání baterií a přijal patřičná opatření včetně pečlivých zkoušek. Současně však zůstává otázkou, nakolik „toxicita“ značky Note 7 dovolí návrat tohoto modelu na trhy, byť by šlo o ty rozvojové.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Samsung

Komentáře