Samsung vyvíjí nový otevřený operační systém pro internet věcí

Zatím bezejmenný operační systém bude představen příští měsíc na vývojářské konferenci v San Francisku. Samsung s ním chce proniknout do světa připojených spotřebičů a chytré elektroniky.

Samsung vyvíjí nový otevřený operační systém pro internet věcíSpolečnost Samsung pracuje na vývoji nového operačního systému pro internet věcí, se kterým chce proniknout do segmentu milionů chytrých spotřebičů, nositelné elektroniky a průmyslových čidel a zařízení, která se postupně stávají součástí on-line světa.

Operační systém má posloužit například k tomu, aby zařízením umožnil vykonávat jednoduché úkony bez nutnosti lidského zásahu – například odemknout dveře a rozsvítit světla, když člověk přichází domů.

Jméno systému ani bližší detaily zatím nejsou známy. Samsung novinku nejspíše blíže představí na své vývojářské konferenci Samsung Developer Conference, která se koná příští měsíc v San Francisku.

Program setkání doslova hovoří o „představení nového otevřeného RTOS (operační systém reálného času), který nabídne širokou nabídku vlastností při zachování a nízkých nároků“.

Nový systém bude mít formu otevřeného softwaru, aby se podle Samsungu zvýšila šance na jeho uplatnění a aby se dosáhlo vyšší kompatibility mezi různými zařízeními v internetu věcí. Je možné, že systém bude odlehčenou verzí Tizenu, který Samsung již nyní používá ve svých chytrých hodinkách nebo televizích.

Zdroj: Samsung

Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com

Komentáře