Samsung vykázal pouze 1% růst, trápí ho nízká poptávka po telefonech a displejích

Společnost vykázala v posledním čtvrtletí roku 2015 meziroční růst příjmů o 1 %, ale také propad zisku o 40 %. Výhledy do prvního pololetí letošního roku jsou pesimistické.

Samsung vykázal pouze 1% růst, trápí ho nízká poptávka po telefonech a displejíchSpolečnost Samsung zveřejnila výsledky svého hospodaření za čtvrtý kvartál roku 2015, ve kterém ji trápily nepříznivé výsledky prodeje telefonů i displejů. Společnost za sledované období vykázala tržby ve výši 53,3 bilionu wonů (přibližně 1,09 bilionu korun), což představuje 1% zlepšení v meziroční srovnání.

Hůře na tom byl zisk, který se meziročně propadl o 40 % na 3,2 bilionu wonů (přibližně 65,5 miliardy korun). Samsung si navíc, podobně jako konkurenční Apple, nedělá naděje na to, že by počátek roku 2016 přinesl cokoliv výrazně pozitivního. Společnost očekává stagnaci.

Výsledky mobilní divize Samsungu se ve čtvrtém kvartálu 2015 propadly o 10 % na 24 bilionů wonů (přibližně 491 miliard korun) v důsledku toho, že společnost neprodala tolik high-endových modelů telefonů. Samsung neuvádí konkrétní počet chytrých telefonů, které prodá, pouze počet telefonů celkově. Těch ve čtvrtém kvartálu prodal 97 milionů a lze odhadovat, že chytré modely tvořily přibližně 85 % z nich.

Dobře se dařilo divizi, pod kterou spadají paměti a displeje. Tato jednotka ve čtvrtém kvartálu vykázala 11% růst tržeb v důsledku silné poptávky po flashových úložištích i DRAM pro servery a mobilní zařízení. Samotné displeje se však prodávaly hůře než před rokem.

Divize spotřební elektroniky pak v posledním čtvrtletí roku 2015 vykázala meziroční pokles příjmů o 3 % na 13,8 bilionu wonů (přibližně 282 miliard korun), ale zároveň se jí zvedl zisk na 820 miliard wonů (přibližně 16 miliard korun).

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře