Samsung vybavil nové tablety Tab S super AMOLED displeji s vysokým rozlišením

Nové tablety Galaxy Tab S 8.4 a Tab S 10.5 disponují rozlišením 2 560 x 1 600 pixelů. Známe dostupnost v brandových storech Samsungu i u české distribuce.

Samsung vybavil nové tablety Tab S super AMOLED displeji s vysokým rozlišením
Zdroj: Mikael Ricknas - IDGNS London Apple iPad Air a Samsung Galaxy Tab S 10.5.

Zdroj: Mikael Ricknas - IDGNS London

Samsung sází na super AMOLED displeje s vysokým rozlišením 2 560 x 1 600 bodů, mají být hlavním diferenciátorem a prodejním argumentem nové řady. Nové tablety Galaxy Tab S navíc váží míň než nejnovější iPady.

Samsung slibuje lepší kontrast a reprodukci barev. Rozlišení displejů je vyšší, než nabízí Apple iPad Air a iPad mini s displejem Retina (2 048 na 1 535 pixelů).

Oproti LCD displejům, které potřebují podsvícení a filtry pro zobrazení jednotlivých barev, poskytuje super AMOLED přesnější barvy (u Tab S pokrývá 94 % Adobe RGB).

Nové tablety Samsung navíc disponují funkcí Adaptive Display, která přizpůsobuje nastavení displeje podle zrovna používané aplikace (gamma, kontrast, sytost barev).

Tablety jsou přednastavené tak, aby automaticky měnily zobrazovací parametry pro přehrávání videí, zobrazování fotografií, videohovory, focení a prohlížení webu.

Funkce navíc používá senzor, který snímá okolní světlo a podle toho upravuje úroveň podsvícení a barevný tón.

Wi-Fi verze (standard AC) tabletu Galaxy Tab S 8.4 váží 294 gramů, což je o 37 gramů méně než u iPadu mini s displejem Retina. Wi-Fi verze Tab S 10.5 je o 4 gramy lehčí než iPad Air. Konkrétně váží 465 gramů. Obě zařízení jsou 6,6 milimetru silná – pro porovnáná iPad Air  a iPad Mini jsou silné 7,5 mm.

Samsung pro nové tablety zvolil plastový zadní kryt, i když bronzová verze vypadá lépe než u již známého smartphonu Galaxy S5.

Oba tablety pohání Android 4.4 běžící na vlastním procesoru Samsungu Exynos 5 (čtyři jádra s taktem 1,9 GHz a další čtyři jádra s taktem 1,3 GHz), nebo čtyřjádrový QualComm Snapdragon 800 s taktem 2,3 GHz u LTE varianty).

Oba tablety mají osmi megapixelovou přední a 2,1Mpx zadní kameru. K dispozici je 16GB nebo 32GB interní úložiště a 3 GB RAM. Vnitřní úložnou kapacitu lze rozšířit až na 128 GB přes microSD kartu.

Stejně jako u Galaxy S5 je součástí tabletů čtečka otisků prstů. Lze ji použít pro identifikaci uživatelů - přihlášení do více-uživatelského rozhraní.

Konfiguraci drží při životě baterie o kapacitě 4 900 mAh u Galaxy Tab S 8.4 a 7 900 mAh u Galaxy Tab S 10.5.

Tablety mají být u české distribuce dostupné v polovině července 2014. Na brand storech Samsungu by měl být k vyzkoušení již v druhé polovině června.

Kromě Wi-Fi verze budete moci nabídnout kombinaci s LTE. U 8,4“ verze se cena Wi-Fi modelu (11 799 Kč s DPH) navýší u LTE na 14 599 Kč s DPH. Podobně tak u 10,5“ verze činí cena Wi-Fi varianty 14 599 Kč s DPH, kdo chce navíc LTE, připlatí na 17 499 Kč s DPH.

Zákazník s tabletem získá také půlroční předplatné elektronických verzí časopisů Esquire a Dolce Vita ve vysokém rozlišení, tříměsíční prémiový účet v on-line videopůjčovně Ivio, roční předplatné deníků Sport a Blesk a půlroční předplatné týdeníku Reflex. Fanoušci komiksů mohou využít také tříměsíční bezplatný přístup k 15 000 komiksům společnosti Marvel.

Nové příslušenství

Polohovací pouzdro Book Cover ochrání tablet ze všech stran a dovoluje nastavit tři úhly pohledu/naklonění pro sledování videa, čtení nebo psaní. Lehčí varianta pouzdra označovaná jako Simple pak ochrání pouze displej.

Speciálně pro Galaxy Tab S je také navrženo nové, ergonomicky tvarované pouzdro s tenkou Bluetooth klávesnicí, která by měla být dostupná během léta pro obě verze tabletů.

Součástí balení nejsou sluchátka, Samsung dává na výběr ze tří prémiových modelů (Level Over – přes celé ucho, Level On – na ucho a Level In – špunty), které můžete nabídnout jako upsell.

Zdroj: Samsung, IDG News Service
Galerie

Úvodní foto: Mikael Ricknas - IDGNS London

Komentáře