Samsung vstupuje na pole platebních služeb se Samsung Pay

Novínka byla uvedena spolu se šestou genrací telefonů Galaxy. Služba bude přímou konkurencí Google Wallet nebo Apple Pay.

Samsung vstupuje na pole platebních služeb se Samsung Pay



Samsung představil novou vlajkovou loď řady Galaxy a spolu s ní i novou platební službu. Samsung Pay bude fungovat na stejném principu jako Google Wallet nebo Apple Pay a stane se jejich přímou konkurencí.

Testovací provoz Samsung Pay začne v polovině roku 2015 v USA, další trhy budou následovat později.

Novou službu v současnosti poporují výhradně telefony šesté generace řady Galaxy. Platba bude probíhat prostřednictvím NFC komunikace, ale telefon bude schopný komunikovat i s terminálem, který NFC nepodporuje (Samsung kvůli této technologii nedávno koupil LoopPay).

Jinými slovy – zaplatit půjde téměř přes každý terminál.

Samsung Pay bude, podobně jako Apple Pay, provádět platbu pomocí jednorázových platebních kódů a nepředá terminálu číslo platební karty, což jej má učinit bezpečnějším. Zákazník platbu potvrdí přiložením prstu na tlačítko telefonu, které zároveň slouží jako čtečka otisků.

Souboj s plastem

Zásadním rozdílem mezi těmito službami je role, jakou v nich hrají jejich provozovatelé. U Google Wallet probíhají veškeré platby přes Google a společnost proto vidí každou tranakci, kterou zákazník provede.. Apple a Samsung k těmto údajům přístup naopak nemají.

Je jisté, že vstup Samsungu do této oblasti trochu zvíří kalné vody mobilních plateb. Google Wallet sice existuje již od roku 2011, ale příliš pokroku dosud neudělal, podobně jako konkurenční SoftCard (Google jej nedávno akvíroval a integroval jeho technologie do Walletu).

Je možné, že Samsung službu Google Wallet na svých telefonech zablokuje; dosud se k této záležitosti nevyjádřil.

Největším konkurentem mobilních plateb však nadále zůstává malá plastová kartička, a nejen ta platební, ale i ta členská, slevová nebo věrnostní.

Analytici se shodují, že dokud se nepodaří takové na sobě mnohdy zcela nezávislé programy a služby sjednotit pod jedno mobilní řešení, budou se zákazníci stále držet svých fyzických kartiček v peněžece.

Zdroj: IDG News Service








Úvodní foto: © Xuejun li - Fotolia.com

Komentáře