Samsung uvede SDK pro TV s operačním systémem Tizen

Nový Samsung TV SDK na bázi operačního systému Tizen má vývojářům umožnit další vývoj aplikací pro televizory.Samsung Electronics plánuje uvést první Software Development Kit (SDK), který umožňuje vyvíjet aplikace pro televizory s operačním systémem Tizen. Nový vývojářský balíček podporuje standard HTML5 prostřednictvím rámce zvaného Caph.

Beta verze TV SDK má být k dispozici začátkem července v návaznosti na konferenci pro vývojáře Tizen Developer Conference, která se koná v San Francisku 2. − 4. 6. 2014.

Nový SDK pro televizory s Tizenem od společnosti Samsung nabídne nové technologie, jako je rozhraní pro vývoj virtuálních TV aplikací. Vývojáři nyní mohou prakticky vidět všechny potřebné funkce televizoru bez jeho fyzické přítomnosti, uvádí Samsung.

S novou funkcí ladění budou mít také možnost měnit kód na svých počítačích, zatímco v minulosti se museli připojit přímo k televizoru, aby chyby aplikace mohli opravit.

Kromě nových efektů animace a designu představuje Samsung TV SDK Beta také různé scénáře včetně Smart Interaction, který má umožňovat ovládání TV jednoduchým gesty a hlasovými povely. K dispozici bude také multi-screen, který může být použitý k propojení televizoru s různými zařízeními včetně mobilních a nositelných.

Samsung TV SDK založený na Tizen bude možné stáhnout od července 2014 na webových stránkách Samsung Developers Forum www.samsungdforum.com.

Zdroj: SamsungKomentáře