Samsung se prohlásil králem českého trhu telefonů, loni jich u nás prodal 900 tisíc

Výrobce uvádí, že v roce 2019 prodal na českém trhu více chytrých telefonů než kdokoliv z jeho konkurentů. Zajímavé je, že ke každému desátému zařízení prodal také nositelné zařízení.

Samsung se prohlásil králem českého trhu telefonů, loni jich u nás prodal 900 tisícSpolečnost Samsung se pochlubila, že v roce 2019 prodala na českém trhu rekordních 900 tisíc chytrých telefonů společně s 93 tisíci kusů nositelné elektroniky, jako jsou chytré hodinky, náramky a sluchátka.

Prémiové modely řady Galaxy S10 zaznamenaly o 33% vyšší prodeje než předloňské modely Galaxy S9. Samsung zaznamenal výrazný zájem o skládací smartphony, a to jak loňský model Galaxy Fold, tak letošní „véčkový“ Galaxy Z Flip.

Chytré hodinky jsou podle Samungu rychle roustoucím segmentem v oblasti mobilních zařízení. Mezi uživateli má růst zejména zájem o bezkontaktní platby, fitness funkce a eSIM. V případě sluchátek se pozornost upírá směrem k modelům typu true wireless.

Vůbec nejprodávanějším prémiovým smartphonem Samsungu na českém trhu se loni stal model Galaxy S10e, následovaný nejvyšším modelem Galaxy S10+. Ze střední třídy smartphonů Samsungu uživatelé loni nejvíce nakupovali Galaxy A40 a  A50.

Nejžádanějším tabletem z prémiové řady se loni stal Galaxy Tab S5e, mezi tablety střední třídy byl nejžádanější Tab A 10.1. Nositelné elektronice vévodily náramky Galaxy Fit e, chytré hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch Active2.

Zdroj: Samsung

Úvodní foto: Samsung Electronics

Komentáře