Samsung rozšiřuje bezpečnostní platformu KNOX do všech podnikových řešení a služeb

Zatímco dříve byla platforma dostupný pouze v chytrých telefonech, nově ji bude možné používat v rámci všech řešení a služeb určených pro podniky. KNOX slibuje široké možnosti nasazení v rámci internetu věcí a v rámci řešení podnikové mobility.

Samsung rozšiřuje bezpečnostní platformu KNOX do všech podnikových řešení a služebSpolečnost Samsung oznámila, že rozšířila uplatnění své bezpečnostní platformy Samsung KNOX. Platforma již nebude využívána pouze pro zabezpečení chytrých telefonů, ale bude součástí všech podnikových řešení a služeb společnosti Samsung.

Náš zabezpečovací systém Samsung KNOX se stane základem všech řešení a služeb. Současně bude poskytovat infrastrukturu potřebnou ke splnění našeho závazku podnikům,“ uvedl Dongjin Koh, prezident divize Mobile Communications Business.

Důležitým krokem v rozšiřování využití Samsung KNOX je jeho bezpečnostní pokrytí zařízení od Samsungu, od vlajkových lodí až po zařízení střední třídy. Kromě toho je Samsung KNOX součástí nositelných zařízení Samsung Gear S2.

KNOX se podle Samsungu vyznačuje multiplatformní interoperabilitou, takže je schopný pracovat se stávajícími IT nástroji. Tato interoperabilita se nově rozšíří nad rámec operačního systému Android, aby zahrnovala také „domácí“ operační systém Samsungu s názvem Tizen.

Samsung uvádí, že platforma díky otevřeným API a SDK funguje také s různými řešeními v rámci internetu věcí,. Kromě toho ji podporuje více než 120 poskytovatelů správy podnikové mobility (EMM) po celém světě a funguje také v souladu s oblíbenými způsoby jednorázového přihlášení (SSO) a řešeními virtuálních soukromých sítí (VPN).

Zdroj: Samsung
Úvodní foto: Samsung

Komentáře