Samsung představil nový osmijádrový čip Exynos 9 Series 8895

Novinka je vyráběna 10nm procesem, disponuje osmi jádry, LTE modemem, vestavěným GPU podporujícím 4K video a oddělenou jednotkou pro bezpečnostní aplikace. Samsung nepotvrdil, zda se čip objeví v chystaném vlajkovém modelu Galaxy S8.

Samsung představil nový osmijádrový čip Exynos 9 Series 8895AMD už není jediným výrobcem, který se tento týden pochlubil novými procesory. Společnost Samsung představila světu osmijádrový čip Exynos 9 Series 8895 určený pro chytré telefony, headsety pro virtuální realitu a palubní zábavní systémy.

Novinka je vyráběna jemným 10nm procesem, má vestavěný LTE modem a oddělenou jednotku určenou pro práci s bezpečnostními aplikacemi. Výroba je již v plném proudu a je možné (byť nepotvrzené), že se s novým Exynosem setkáme v očekávaném vlajkovém modelu Galaxy S8.

Procesor si díky vestavěnému GPU Mali-G71 poradí i s náročnou grafikou včetně videa v rozlišení 4K s frekvencí 120fps. Výrobce slibuje také podporu nejnovějších kodeků včetně HEVC (H.265), H.264 nebo VP9.

Oddělená jednotka má posloužit pro zabezpečené operace jako jsou mobilní platby. Podporovat bude rozpoznávání duhovky nebo otisku prstu. Modem podle výrobce podporuje agregaci, díky které dosáhne rychlosti stahování až 10Gb/s.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Samsung

Komentáře